نخستین جلسه معارفه و هم اندیشی هیئت مدیره کانون مترجمان رسمی با مترجمان جدیدالورود

  نخستین جلسه معارفه و هم اندیشی هیئت مدیره کانون مترجمان رسمی با حضور 45 مترجم رسمی جدیدالورود در محل کانون در تاریخ شنبه ششم آبان ماه 1396 برگزار گردید. در این مراسم، آقای دکتر سیمونی، رییس هیئت مدیره کانون مترجمان رسمی، ضمن بیان تاریخچه ای از تشکیل و فعالیت های کانون، به مترجمان جدید خوشامد گفته و خواستار تعامل مترجمان با کانون و تقویت این نهاد صنفی شد. ایشان، سپس در مورد چشم انداز حال و آینده کانون و برنامه های آتی آن صحبت کردند. سپس خانم احمدی و خانم میری به نمایندگی از طرف اداره مترجمان رسمی در مورد برخی الزامات قانونی و سامانه‌های در دسترس مترجمان صحبت کردند. جلسه به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد. آقای احمدپور، عضو هیئت مدیره کانون، در مورد نحوه شروع به کار مترجمان و ملاحظاتی که باید مد نظر قرار گیرد، صحبت کردند. در مورد مذاکرات کانون با اداره مالیات و نحوه محاسبه مالیات مترجمان نیز اطلاعاتی به مترجمان دادند که بسیار مورد توجه قرار گرفت. آقای چیزری، نایب رییس هیئت مدیره، و آقای صدارتی، عضو هیئت مدیره، در مورد امور صنفی نکاتی یادآور شدند. دکتر حیدری، عضو هیئت مدیره، تجربیاتی از ارجاع به هیئت تخلفات و مسئولیت خطیر مترجمی برای حاضران بازگو کردند. اتوماسیون ترجمه، رعایت مواد آیین نامه ای و ... از دیگر موضوعاتی بود که دیگر اعضای هیئت مدیره بیان کردند و از مترجمان جدیدالورود خواستند نظرات و پیشنهادات خود را برای ارتقای کانون مترجمان پیشنهاد کنند.

   

  گفتنی است که آخرین آزمون مترجمی رسمی در مرداد 94 برگزار شد. مصاحبه شفاهی آنان نیز در تابستان95 انجام شد. در این آزمون 299 نفر پذیرفته شدند که 212 نفر از آنان پذیرفته شده تهران هستند و بقیه پذیرفته شده شهرستان‌ها هستند. 79 زن و 220 مرد کل مترجمان رسمی دوره جدید را تشکیل می دهند.

  مراسم ادای سوگند این دسته از مترجمان روز چهارشنبه 19 مهرماه 1396در مجتمع فرهنگی دکتر بهشتی و با  حضور دکتر خداییان معاون محترم حقوقی قوه قضاییه و دکتر اسدیان رییس محترم اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی برگزار گردید. دکتر خداییان، در مراسم تحلیف، به بیش از 500 مورد بازرسی در طول سال 1395 از دفاتر ترجمه رسمی اشاره کردند.  

  نظر خود را اضافه کنید.

  ارسال نظر به عنوان مهمان

  0
  نظرات شما پس از تأیید مدیر سایت به نمایش عموم در می آید.
  • هیچ نظری یافت نشد

  آمار سایت

  امروز612
  دیروز947
  این هفته3517
  این ماه16883
  کل900650

  • آی پی سیستم شما: 34.204.169.76
  2
  کاربر آنلاین

  2019 © کلیه حقوق سایت برای کانون مترجمان رسمی ایران محفوظ است.

  طراحی سایت